FAQ

FAQ

Nejčastější dotazy

Na této stránce naleznete nejčastější otázky ke studiu na našem institutu.

Na EIFM nabízíme mnoho studijních i nestudijních programů. Mezi naše studijní programy patří: Master in Management (MiM), MBA, DBA a Master of Accounting (MAcc). Kromě toho máme širokou nabídku krátkých intenzivních kurzů zaměřených na manažerské vzdělávání, které jsou zaměřené na konkrétní dovednosti nebo odvětví.
Ano, program Master in Management (MiM) je určen speciálně pro studenty, kteří dokončují nebo právě dokončili bakalářské studium. Malý počet našich studentů MBA se také hlásí během posledního roku bakalářského studia.
Většina studentů na EIFM má předchozí pracovní zkušenosti nebo je v současné době zaměstnána. V případě našeho magisterského studia managementu (MiM) však nejsou žádné pracovní zkušenosti vyžadovány.
Vzdělávací prostředí na EIFM je ve všech ohledech globální. Máme kampusy ve více než pěti městech po celé Evropě a programy a moduly v desítkách dalších, naše studijní skupina je vysoce mezinárodní a naši profesoři a zaměstnanci pocházejí z více než 50 různých zemí. Jen v programu MBA je v současné době zastoupeno studenty přes 85 národností.
EIFM od počátku používá jako základ našich metodik výuky případovou metodu, která se zabývá příklady z reálného podnikání. Neustále však inovujeme a zavádíme další metodiky aktivního učení, jako jsou simulace, koučování a mentoring. Do veškeré výuky také začleňujeme více digitálních prvků.
Většinu příspěvků na našem blogu píší naši profesoři nebo zaměstnanci školy, kteří mají v dané oblasti zvláštní odborné znalosti. V současné době nepřijímáme příspěvky od lidí mimo školu, ale vše je na individuální domluvě. Neváhejte nás proto oslovit a třeba se v tomto směru na nějaké spolupráci domluvíme a umožníme vám publikovat u nás.
Posláním EIFM je rozvíjet vedoucí pracovníky, kteří se snaží mít hluboký, pozitivní a trvalý dopad na lidi, společnosti a společnost prostřednictvím profesionální dokonalosti a integrity.
Magisterské studium managementu (MiM) je určeno pro studenty, kteří právě dokončili své středoškolské studium nebo se chystají dokončit bakalářské studium, nemají více než roční praxi a chtějí zahájit svou podnikatelskou kariéru. Typický uchazeč o titul MBA má pět až šest let pracovních zkušeností.
Univerzálním vyučovacím jazykem studia na EIFM je angličtina, ale vše se liší od jednotlivých kampusů. V tomto ohledu je tedy vždy dobré spojit se se studijním oddělením konkrétního kampusu a zjistit podmínky, které daný kampus ke studiu vyžaduje.
Čím dříve se do programu MBA přihlásíte, tím lépe. Nicméně vše je pouze na vás a vašich ambicích. Vzhledem k tomu, že je celé studium přizpůsobené do online podoby a je zcela nezávislé na konkrétních termínech a lhůtách, nejsou stanoveny ani konkrétní termíny, do kdy je nutné se ke studiu přihlásit. Po dokončení všech administrativních záležitostí spojených se zahájením studia můžete následně začít své studium kdykoliv.
Ano, studentům EIFM je k dispozici řada stipendií na základě zásluh i finančních potřeb. Pro více informací se vždy spojte se studijním oddělením kampusu, na kterém chcete studovat.
EIFM nabízí studentům řadu stipendií, včetně stipendií určených pro uchazeče o titul MBA, kteří jsou ženy, pocházejí z rozvojových zemí, vykazují mimořádné zásluhy a další. Na internetových stránkách EIFM naleznete informace o možnostech financování a další pomoc vám poskytne naše studijní oddělení každého kampusu.
Absolventi MBA na EIFM jsou na trhu práce velmi žádaní. Podle naší poslední zprávy o zaměstnanosti mělo 94 % našich studentů do tří měsíců od ukončení studia alespoň jednu pracovní nabídku z nadnárodní korporace.
Nenašli jste odpověď na vaši otázku? Neváhejte a ozvěte se nám!