Jak uspět v postgraduálním programu MBA

  • Úvod
  • EIFM
  • Jak uspět v postgraduálním programu MBA

Zápis do programu Master of Business Administration (MBA) je vynikající příležitostí, jak rozšířit své znalosti o světě podnikání a získat manažerské dovednosti pro naplňující kariéru. Mezi přijetím a ukončením studia však musíte absolvovat zkoušky, dokončit seminární práce a věnovat se studiu. Abyste věděli, jak uspět v programu MBA, musíte se chovat strategicky, abyste si jako studenti zajistili maximální úspěch. Níže je uvedeno několik klíčových bodů, které vám mohou pomoci zjistit, jak uspět v programu MBA:

Stanovte si cíle
Stanovení cílů v první řadě pomáhá při plánování kurzu MBA. Konečný cíl v mysli pomáhá zvolit správný kurz a to, jaké dovednosti je třeba si během kurzu osvojit, abyste získali povýšení v práci nebo sebevědomí a mohli se rozhodnout pro podnikání.

Naučte se stanovit priority
Při studiu MBA je tolik důležitých úkolů, které usilují o vaši pozornost, že je třeba určit, které jsou nejnaléhavější, a podle toho se jim věnovat. Naučit se určovat priority při současném plnění více úkolů, jinak nazývaných time management, je jediný způsob, jak uspět v programu MBA.

V případě potřeby požádejte o pomoc
Ačkoli titul MBA pomáhá v rozvoji kariérních příležitostí, vaši učitelé, spolužáci, a a další přidružení pracovníci jsou vám také k dispozici, aby zlepšili vaše studijní zkušenosti. Pokud se vám zdá, že je obtížné studium zvládnout, požádejte o pomoc. Školy totiž nabízejí studentům několik dalších zdrojů pomoci, například od pomoci při studiu až po kariérní poradenství. Tyto možnosti vám mohou pomoci uzmout, jak uspět v programu MBA.

Studujte strategicky
Při studiu MBA má čas větší hodnotu než kdy jindy. Chcete-li zvýšit svou každodenní produktivitu, doporučujeme vytvořit si seznam úkolů a stanovit si priority, co je třeba udělat nejdříve, což vám může pomoci efektivně dosáhnout vašich cílů. Tyto strategické studijní plány vám pomohou zjistit, jak uspět v programu MBA.

Sledujte své zájmy
Přestože titul MBA může být poměrně výhodný pro profesní ambice, navíc také pomáhá při získávání příležitostí v oblasti vašich zájmů prostřednictvím stáží a pracovních zkušeností na částečný úvazek. Sledování oblasti vašich zájmů vám pomůže zjistit, jak uspět v programu MBA.

Vytváření sítí
Rozvíjejte se společensky a ekonomicky tím, že vystoupíte ze svých hranic a budete se účastnit akcí, jako jsou veletrhy pracovních příležitostí nebo odborné večery, abyste si rozšířili svou síť, protože tyto cenné kontakty poskytují studentům obrovské příležitosti. Díky nim se seznámíte s novými myšlenkami a způsoby myšlení, které mohou odhalit některé vlastnosti vaší osobnosti, o nichž jste dosud neměli tušení.

Informační pohovory
Informační pohovory jsou fingované pohovory, které jsou zdrojem informací o povolání, o které máte zájem. Tyto rozhovory lze naplánovat buď se zasvěceným člověkem, nebo s odborníkem na podnikání, který vám poskytne cenné podněty.

Předchozí příspěvek
Novější příspěvek