4 nejlepší tipy k tomu, jak najít práci po ukončení studia

  • Úvod
  • EIFM
  • 4 nejlepší tipy k tomu, jak najít práci po ukončení studia

Konec magisterského studia je totiž ve skutečnosti teprve začátek. Jednomu z našich absolventů se podařilo získat prestižní místo obratem po ukončení studia a podělil se s námi o své nejlepší tipy, jak na to.

  1. Začněte včas 

Začátek magisterského studia je vzrušující období. Učíte se nové věci, poznáváte nové lidi a možná se dokonce seznamujete s novým městem nebo zemí. Špatnou zprávou je, že je to také doba, kdy byste měli zahájit proces hledání práce po ukončení studia. Pokud se chcete vydat cestou postgraduálního programu, musíte začít s procesem co nejdříve.

  1. Zajistěte si záchrannou síť

Když začnete přemýšlet o tom, co byste chtěli dělat po ukončení studia, je důležité, abyste rozprostřeli svou síť co nejvíce. Omezit se jen na několik málo společností by mohlo poškodit vaše šance na přijetí. Jednou z nejlepších rad je, abyste se ucházeli o tolik pozic, kolik vám vyhovuje nebo na kolik se můžete sebevědomě přihlásit.

Ze všeho nejvíc jde o to, abyste si poskytli záchrannou síť. Soustředit všechno své úsilí na získání té jedné vysněné práce se může zdát jako rozumné využití vašeho (omezeného) času, ale pokud vaše žádost nebude úspěšná, nezbydou vám žádné další možnosti.

  1. Využijte své kariérní oddělení

Když nastoupíte na své postgraduální studium, máte obvykle jen velmi málo zkušeností s hledáním, podáváním žádostí a pohovory o zaměstnání. A právě zde vám pomůže například i náš HR tým. Bude pro vás neocenitelným zdrojem informací v počátečních fázích hledání práce po ukončení studia.

  1. Ke každé žádosti přistupujte samostatně

Ačkoli doporučujeme posílat velké množství žádostí, varujeme také před přístupem, který by se dal nazvat “cookie-cutter”. Místo toho je důležité přizpůsobit každou žádost osobním potřebám a prozkoumat každou společnost, do které se hlásíte. Dobrý způsob, jak to udělat, je jít na webové stránky společnosti, do které se hlásíte a zjistit, jaké jsou zřejmě jejich klíčové vlastnosti a co hledají u absolventů. Často mají stránku, kde se píše o hodnotách společnosti a o věcech, které u zaměstnanců hledají. Možná si myslíte, že to bude obecné, ale u každé společnosti je to trochu jinak. Pokud při pohovoru víte, jaké jsou tyto hodnoty, víte, které aspekty své povahy a zkušeností máte zdůraznit.

Najít si práci po ukončení studia není rychlý ani snadný proces. Pokud však vezmete v úvahu tyto tipy a využijete všechny dostupné zdroje, dáte si nejlepší možnou šanci na úspěch.

Hodně štěstí!

Předchozí příspěvek
Novější příspěvek