Proč studovat obor řízení lidských zdrojů?

  • Úvod
  • EIFM
  • Proč studovat obor řízení lidských zdrojů?

Postgraduální studium v oblasti řízení lidských zdrojů je jedním z nejoblíbenějších specializovaných oborů v oblasti podnikání. Abychom se dozvěděli více o složkách takového programu, vyzpovídali jsme Maru Wrisberg , studentku postgraduálního studia na našem institutu.

Cíl magisterského studia v oboru řízení lidských zdrojů

Řízení lidských zdrojů je především o řízení lidí v organizaci. Vychází z myšlenky, že vytěžit maximum z (lidských) zdrojů společnosti bude přínosem jak pro zaměstnavatele, tak pro zaměstnance. V dnešní době je odpovědnost této role větší než kdy dříve a zahrnuje oblasti, jako je společenská odpovědnost firem (CSR), rovnováha mezi pracovním a soukromým životem a duševní zdraví zaměstnanců.

To znamená, že specializované programy pro absolventy se musí přizpůsobit moderním výzvám, které před personalisty stojí. Jedním z takových programů je postgraduální program v oblasti řízení lidských zdrojů na European Institute of Finance & Management.

Postgraduální program v oblasti řízení lidských zdrojů na je cca roční program rozdělený do dvou semestrů. V 1. semestru se studenti v rámci povinných modulů programu seznámí se základními principy řízení lidských zdrojů. Mezi ně patří základy personální politiky, specifika řízení lidských zdrojů v organizaci či způsoby vzdělávání a odměňování zaměstnanců.

Druhá polovina studijního programu dává studentům možnost specializovat se na oblast dle vlastního výběru. Mohou se například naučit řídit rozmanitost pracovní síly a zjistit, jak ji mohou společnosti využít ve svůj prospěch. Nebo dále modul Pracovní právo poskytuje studentům praktické znalosti o současném pracovním právu i o jeho možných budoucích změnách.

Po vypracování závěrečné práce, která shrnuje celoroční práci, jsou studenti vyzbrojeni dovednostmi, které jim umožní skutečně se uplatnit ve světě lidských zdrojů – nejen nyní, ale i v budoucnu.

Mara Wrisberg je zahraniční studentka z Německa, která na EIFM absolvovala postgraduální obor Řízení lidských zdrojů. Říká, že detailní povaha programu je skutečným přínosem.

“Program je v podstatě založen na komunikaci s lektory, kteří se nám opravdu věnují a vysvětlují do detailu problematiku týkající se řízení zaměstnanců. Tato oblast podnikání je velice specifická, a proto je skvělé, že program vyučují skuteční odborníci.“

A proč studovat specializovaný magisterský program?

 Na rozdíl od standardního magisterského programu nebo MIM se specializované postgraduální programy zaměřují na jednu úzkou oblast. Jedním z příkladů jsou lidské zdroje, ale i další specializované postgraduální programy se zaměřují na témata, jako je marketing, analýza dat a finance.

Mohou zaujmout studenty, kteří se zaměřují na určitou profesní dráhu, ale potřebují praktické dovednosti, aby se v daném odvětví prosadili. Mohou také okusit určitou oblast podnikání – ať už prostřednictvím bakalářského studia, DBA nebo podobně – a chtějí si rozšířit své znalosti v této oblasti.

Ať už je váš důvod ke studiu specializovaného programu jakýkoli, je důležité zvážit, jak vám pomůže dosáhnout vašich kariérních cílů. Nemá smysl studovat takový program, pokud mu nejste stoprocentně oddáni. Koneckonců všechny programy vedou do velmi specifických oblastí práce, takže je důležité, aby vám studovaná oblast byla blízká a studium vás naplňovalo. Pokud se rozhodnete správně, budete mít skvělé předpoklady pro nastartování své kariéry.

Předchozí příspěvek
Novější příspěvek