5 obecných tipů, jak vyniknout v programu MBA

  • Úvod
  • EIFM
  • 5 obecných tipů, jak vyniknout v programu MBA

Titul MBA je často označován za nejlepší odrazový můstek ke kariéře v oblasti obchodu, financí nebo managementu. Jedná se však o velmi náročný titul, protože přesahuje pouhé znalosti podnikání nebo teoretických konceptů, ale vyžaduje dovednosti a uplatnitelnost v reálném životě. Zde je několik obecných rad, které vám pomohou vykročit správnou nohou a udržet si známky po celou dobu studia MBA.

  1. Vybudujte si znalosti

Nikdy není na škodu vytvářet si zásoby znalostí, pokud jde o vynikající výsledky ve studiu MBA. Většina zkoušek na postgraduálním studiu se zaměřuje spíše na praktickou složku učení teorií a konceptů a zkouší vás pomocí otázek ve stylu případových studií. Co nejširší četba znamená, že si budete moci rozšířit obzory a triangulovat své znalosti z různých zdrojů.

  1. Ramena velikánů

Ve vědecké komunitě panuje názor, že při psaní je třeba “stát na ramenou velikánů”. To jednoduše znamená číst o tom, co v jednotlivých oborech zjistili odborníci, a dobře se v tom orientovat. Učte se od těch nejlepších, ale aplikujte jednoduchý trik, kterým je nesrovnávat se s lidmi, kteří mají několikaleté zkušenosti nebo další kvalifikaci, protože to snižuje morálku a sebevědomí a negativně ovlivní vaše známky. Na všechny kurzy a materiály se dívejte jako na příležitost učit se a zlepšovat se, místo abyste je vnímali jako potvrzení toho, jak málo toho možná víte.

  1. Mějte jasně stanovené cíle

Titul MBA se může zdát jako všeobecný titul, protože otevírá nesčetné možnosti kariéry. Jako student si musíte včas stanovit, jaké jsou vaše cíle nebo budoucí záměry spojené s absolvováním tohoto titulu. To vám pomůže při výběru volitelných předmětů i dalších zdrojů znalostí, jako jsou školení a stáže. Chcete pracovat v organizaci nebo založit vlastní firmu? Ujasněte si, proč jste se rozhodli pro studium MBA a co si od něj slibujete v budoucnu získat. Pokud se rozhodnete pro doplňkové kurzy nebo doučování, pomůže vám toto stanovení cílů také při výběru vysokoškolských lektorů.

  1. Strategické učení

Strategizace učení je skvělým krokem k tomu, abyste dosáhli vynikajících výsledků v programu MBA. Zásada pracovat chytře, a ne tvrdě, je velmi užitečná, když usednete ke zkouškám MBA, protože to může mít zásadní význam. Studium osnov a také obstarání minulých prací a schémat známkování vám může pomoci rozhodnout se o důležitosti určitých pojmů a pomoci vám více se na ně soustředit, abyste dosáhli lepších výsledků.

  1. Odreagujte vystresovanou mysl

Nikdy nezapomínejte na odpočinek, protože i ten je nezbytný pro zdravé fungování těla a mysli a má vliv na to, kolik jste schopni si toho zapamatovat a naučit se. Najděte si koníček, který vás zajímá, a udělejte si alespoň několikrát týdně čas, abyste se zbavili veškerého stresu. Čas od času si zkuste vzít celý den volna jako den péče o sebe, abyste mohli doplnit emocionální energii a vrátit se do výuky se svěží myslí.

Předchozí příspěvek
Novější příspěvek